Leicester City zmagal, na potezi je United

Premier Liga 16. Jul 202020:44 > 21:02
David Davies/Pool via Getty Images

Nadaljuje se težka borba za mesti, ki vodita v Ligo prvakov. Leicester City je na domačih tleh premagal Sheffield United in se tako približal Chelseaju in se, vsaj za nekaj časa, odlepil od Manchester Uniteda.

Po spodrsljaju na zadnji tekmi, ko so lisice doživele katastrofo v Bournemouthu, so danes varovanci Brandona Rodgersa odgovorili na pravi način. Z 2:0 so premagali zelo organizirani Sheffield United.

V 29. minuti je gostitelje v vodstvo popeljal Ayoze Perez ter tako postavil izzid polčasa.

Dvome o zmagovalcu je v 79. minuti razblinil Grey, ki je realiziral podajo Vardyja.

Leicester na 4. mestu zgolj za točko zaostaja za Chelseajem, ki ga v naslednjem krogu čaka obračun z aktualnim prvakom Liverpoolom. United za mestom, ki še vodi v Ligo prvakov zaostaja za točko.

Rezila so po 34. krogu padla na 8. mesto, a varovanci Wilderja še naprej sanjajo o Evropi.

Peter Powell/Pool via Getty Images

Aston Villa je danes prispela v Liverpool z jasnim ciljem – želala je zmagati in se tako približati 17. mestu, ki zagotavlja obstanek. Ekipa iz Birminghana je v 72. minuti prek Konsaja sicer povedla, a na Goodisonu ni prišla do popolnega izplena, saj je v 87. minuti izenačil Walcott.

Ekipa iz Villa Parka za 17. mestom zaostaja za 3 točke.

Danes nemotivirani Everton zaseda 11. mesto.