Arsenal do prve lovorike v novi sezoni!

Premier Liga 29. Avg 202017:08 > 19:33
Justin Tallis/ pool via Getty Images

Nogometaši Arsenala so zmagovalci letošnjega Community Shielda oziroma superpokala. V 98. boju državnega in pokalnega prvaka na londonskem Wembleyju so po enajstmetrovkah premagali Liverpool s 5:4. Po rednem delu je bilo 1:1.

Topničarji so Superpokalno lovoriko osvojili 16. v zgodovini in se tako na prvem mestu izenačili z Manchester Unitedom. Redsi na drugi strani pa so ostali pri številki 15. Zanimivo je tudi to, da je bil Arsenal v Community Shieldu zgolj enkrat poražen in sicer leta 1991.

Tekma na praznem Wembleyu ni prinesla prav veliko lepote v nogometni igri kar je bilo tudi nekako pričakovano glede na to, da sta obe ekipi še v pripravljalnem obdobju pred začetkom nove sezone. Toda vseeno je imel aktualni angleški prvak Liverpool več priložnosti za gol, še posebej v drugem polčasu.

Redsi so nadzorovali potek srečanja toda Arsenal je izkoristil priložnost, ki jo je imel po hitri akciji v 12. minuti in po podaji Sakoja je zadetek dosegel kdo drug kot Pierre-Emerick Aubameyang

Topničarji so se nato v nadaljevanju osredotočili predvsem na protinapade in takšna igra jim je prinesla prednost z 1:0 ob polčasu.

V nadaljevanju so za Liverpool poizkušali izenačiti Firmino, Sane in Takumi Minamino. Napadalna igra Liverpoola pa se je izplačala v 73. minuti ko je japonski rezervist izkoristil “luknjo” v obrambi ekipe iz Londona in rutinirano premagal sicer odličnega Emiliana Martineza.

Do konca srečanja ni bilo veliko priložnosti ne na eni in ne na drugi strani zato so o zmagovalcu prve lovorike v letošnji sezoni odločale enajstmetrovke.

Pri Arsenalu so bili nezgrešljivi. Alissona so premagali Reiss Nelson, Ainsley Maitland-Niles, Cedric Soares, David Luiz in Pierre-Emerick Aubameyang. Pri Liverpoolu pa je bil v tretji seriji nenatančen Rhian Brewster, zadeli pa so Mohamed Salah, Fabinho, Takumi Minamino in Curtis Jones

Sezona v Premier ligi se začne 12. septembra. Neposredne prenose tekem pa si boste lahko ogledali na Sportklubu.