Veličastno: Liverpool od 0:2 do 7:2

Shaun Botterill, Getty Images Sport

Nogometaši Liverpoola so na pripravljalni tekmi z visokih 7:2 odpravili Blackpool, čeprav so po 33 minutah igre izgubljali z 0:2.

Aktualni angleški prvaki so slabo začeli dvoboj. Blackpool je zahvaljujoč zadetkoma  Hamiltona in Yatesa iz najstrožje kazni po dobre pol ure igre vodil z 2:0, toda s tem očitno samo razjezil zasedbo Jurgena Kloppa. Redsi so do konca srečanja dosegli kar sedem zadetkov, od tega šest v drugem polčasu.

Liverpool je do polčasa prepolovil prednost Blackpoola z golom Matipa, v drugem delu pa povsem deklasiral ekipo, ki nastopa v angleški League 1.

Mrežo Blackpoola so v drugem polčasu zatresli Mane, Firmino, Elliott, Minamino, Origi in Van den Berg za prepričljivo zmago s 7:2.

Ekipa iz Anfielda novo sezono Premier lige odpira 12. septembra proti povratniku med elito Leedsu.

Obračune angleškega prvenstva boste tudi v naslednji sezoni lahko spremljali na programih Sportkluba.