Spektakel: Hat-trick Salaha, sedem golov, zmaga L'poola

Premier Liga 12. Sep 202020:12 > 20:13
Pool, Getty Images Sport

Obračun prvega kroga Premier lige med Liverpoolom in Leedsom na Anfieldu je ponudil nogometno predstavo za sladokusce. Na koncu je po veliki drami in sedmih zadetkih slavil Liverpool s 4:3. Veliki junak Mo Salah s hat-trickom.

Prvak Premier lige je pričakal najboljšo ekipo Championshipa. Na koncu smo videli sedem zadetkov in zmago Liverpoola s 4:3 ob hat-tricku Mohameda Salaha. Za redse je to zaporedna tekma številka 60 brez poraza v Premier ligi na Anfieldu.

V pol igre je padlo pet zadetkov, medtem ko sta bila še dva (oba upravičeno) razveljavljena zaradi prepovedanega položaja.

Liverpool je povedel v četrti minuti, ko je Salah okroglo usnje iz bele točke poslal pod prečko. A Leeds je hitro pokazal, zakaj so se številni ljubitelji nogometa tako prešerno veselili ob njegovem povratku v Premier ligo. Zasedba Marcela Bielse je brez kančka strahu krenila po izenačenje. Sprva je bil razveljavljen zadetek Helderja Coste v 11. minuti, samo štiri minute kasneje pa je Jack Harrison po slalomu med branilci Liverpoola zadel za 1:1.

Odgovor Liverpoola na odprto igro prvaka Championshipa je bil pričakovan – brez kalkulacije in z željo po doseženem zadetku več od nasprotnika. V 22. minuti je po podaji iz kota domače znova v vodstvo popeljal Virgil an Dijk. Samo deset minut je Leeds po novi napaki v obrambi Liverpoola izenačil še drugič, ko je zadel Patrick Bamford.

Na novo mojstrovino ni bilo potrebno čakati prav dolgo, saj je Salah že v naslednjem napadu z eno nogo zaustavil žogo, z drugo pa v mrežo Leedsa poslal pravo bombo. Mojstrovina.

Tudi v drugem polčasu tempo igre ni padel. Leeds je v 66. minuti prek Mateusza Klicha izenačil na 3:3 in ko je že kazalo na delitev točk, je Salah zadel za veliko zmago Liverpoola. Še drugič je bil prepričljiv iz najstrožje kazni.

Liverpool bo v naslednjem krogu gostoval pri Chelseaju, Leeds pa bo doma pričakal Fulham. Vse obračune Premier lige ekskluzivno spremljajte na programih Sportkluba

Na prvi tekmi novega prvenstva je Arsenal v gosteh gladko s 3:0 odpravil Fulham, Crystal Palace pa je bil z minimalnih 1:0 boljši od Southamptona. Na zadnji sobotni tekmi je Newcastle prvenstvo odprl z zmago proti West Hamu v gosteh. Za slavje srak v Londonu sta zadela Callum Wilson v 56. in Jeff Hendrick v 87. minuti.