Chelsea še drugič premagal City, Spursi do preobrata!

Premier Liga 5. Apr 201721:01 > 22:55
Getty Images/Clive Rose

Na derbiju 31. kroga Premier lige je Chelsea pred domačimi navijači z 2:1 premagal ekipo Manchester Cityja in tako zadržal sedem točk naskoka pred drugouvrščenim Tottenhamom, s katerim se bori za naslov državnega prvaka.

Chelsea je minuli vikend presenetljivo izgubil mestni derbi s Crystal Palacom, tako da so se varovanci Antonia Conteja z nocojšnjo zmago lepo odkupili domačim navijačem za nepričakovan spodrsljaj. Za Manchester City je bilo to drugo gostovanje v Londonu v samo nekaj dneh, potem ko so na Emiratih v nedeljo iztržili remi z 2:2.

Modri so sicer povedli po desetih minutah igre in lepi akciji Pedra in Azpilicuete, ko je žoga prišla do Edena Hazarda, ta pa je streljal z roba kazenskega prostora in dosegel svoj 12 zadetek v sezoni. Imel je precej sreče, saj je žoga zadela Kompanyja in presenetila nemočnega Willyja Caballera.

Gostje so uspeli izenačiti v 26. minuti tekme po veliki napaki vratarja Chelseaja, Thibauta Courtoisa. Belgijec je žogo podal na noge Davida Silve, ki je nemudoma strelja, do odbitka pa je prišel Sergio Aguero in žogo pospravil v mrežo.

Toda v 35. minuti je Chelsea znova povedel, tokrat po prekršku Fernandinha nad Pedrom za enajstmetrovko, ki jo je v zadetek uspešno pretvoril Hazard.

Do konca tekme je City samo enkrat uspel resneje ogroziti vrata Chelseaja, v samem finišu, ko pa je Courtois uspešno interveniral pred Aguerom.

Zmagal je tudi Tottenham, ki je še do 88. minute v Swanseaju izgubljal z 1:0, potem pa so v finišu tekme gole dosegli Delle Ali, Heung Min Son in Christian Eriksen.