Alisson rešil Liverpool z golom, v boju za LP ostajajo Spurs

Nogomet 16. Maj 202117:15 > 21:52 0 komentarjev
Veselje Liverpoolovih igralcev po zadetku Alissona. Foto: Guliverimage

Nogometaši Tottenhama so v okviru 36. kroga Premier League premagali Wolverhampton (2:0) in ostajajo v boju za ligo prvakov v naslednji sezoni. Za četrtim mestom, ki ga zaseda Chelsea, zaostajajo za pet točk, vmes je še Liverpool, ki je danes po zaslugi Alissona Beckerja prišel do zmage proti West Bromu (2:1).

Pred zadnjima dvema krogoma je jasno zgolj, da bosta v prihodnji sezoni lige prvakov angleške barve zastopala oba kluba iz Manchestra. Blizu uvrstitvi med evropsko elito je tudi tretji Leicester s 66 točkami, boj za četrto mesto pa bo še zelo zanimiv. Trenutno ga zaseda Chelsea (64 točk), točko manj ima Liverpool, z 59 imata teoretične možnosti še Tottenham in West Ham.

Izbranci Jürgena Kloppa na tekmi proti West Bromu niso navdušili, povedli so domači, ko je v 15. minuti za modro-bele zadel Hal Robson-Kanu. Redsi so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, v 33. minuti je po podaji Sadia Maneja izenačil Mohamed Salah. Lanski prvaki so bili v drugem polčasu precej slabši, ustvarili so si zelo malo pravih priložnosti. Kazalo je na remi, ko je v 95. minuti na zadnji akciji na tekmi z glavo zadel vratar(!) Alisson Becker. Po podaji iz kota je Brazilec ostal povsem sam in z golom v slogu najboljših napadalcev Liverpoolu prinesel zelo pomembne tri točke.

Varovanci Ryana Masona, ki je pred mesecem dni zamenjal Joseja Mourinha, so izkoristili poraz Chelseaja v tem krogu in se modrim, ki v rokah držijo zadnjo vstopnico za vstop v ligo prvakov v prihodnji sezoni, približali na pet točk.

Tottenham je na domačem stadionu prevladoval v vseh prvinah nogometne igre, junak tekme pa je postal Danec Pierre-Emile Hojbjerg. Najprej je Harryju Kaneu v 45. minuti asistiral za vodilni zadetek, v 62. minuti pa je vratarja Wolvesov Ruia Patricia premagal še sam in postavil končnih 2:0.

V zadnji tekmi 36. kroga je zvečer zadnjeuvrščeni Sheffield United presenetil Everton v Liverpoolu in ga z golom Daniela Jebbisona že v sedmi minuti premagal z 1:0. Izbranci Carla Ancelottija ostajajo na osmem mestu Premier League in so si poslabšali možnosti za nastopanje v evropskih tekmovanjih v prihodnji sezoni.