Arsenal spet na zmagovalnih tirnicah, Son blestel v Londonu

Nogomet 18. Sep 202217:15
Delite:

Po tednu premora zaradi smrti kraljice Elizabete II. se je na spored vrnil angleški nogomet. Tudi ta vikend so zaradi žalovanja ob slovesu monarhinje odpadle tri tekme (tudi derbi Chelsea-Liverpool), ostale pa so izpeljane normalno. Že v petek sta se zmag veselila Aston Villa in Fulham, včeraj pa je Manchester City slavil pri Wolverhamptonu (3:0) po zaslugi dveh golov Erlinga Haalanda. Norvežan je tako za meščane dosegel že 14 golov v vseh tekmovanjih, City pa je na osmih tekmah v Premier ligi mrežo tekmeca zatresel že 23-krat! Aktualni angleški prvaki so tako začasno skočili na vrh lestvice, kjer pa sta ga z zmagama nato prehitela londonska rivala. Tottenham je po izenačenem prvem polčasu s kar 6:2 ugnal Leicester, potem ko je Heung Min Son v 31 minutah igre dosegel hat-trick. Na tabeli je prvi Arsenal, ki se je po porazu proti Unitedu vrnil na zmagovita pota, tokrat je s 3:0 v gosteh premagal Brentford.