Bledi Liverpool izgubil v Southamptonu

Premier Liga 4. Jan 202122:58 0 komentarjev
Danny Ings
Danny Ings

V 17. kolu Premier lige je vodilni Liverpool gostoval v Southamptonu in izgubil z 0:1. Edini zadetek je dosegel Danny Ings.

Southampton, ki na zadnjih treh tekmah ni dosegel gola, je v vodstvo prišel po slabih dveh minutah igre. Prosti strel je izvedel James Ward-Prowse, v kazenskem prostoru je mimo žoge skočil Trent Alexander-Arnold, Danny Ings pa je pokazal krasno vizijo in z lobom premagal Alissona, ki je bil brez moči – 1:0. To je bil sedmi letošnji ligaški gol za Ingsa, ki jih je lani dosegel kar 22.

Danny Ings
Danny Ings

V nadaljevanju je Liverpool še naprej igral preveč ležerno in delal napake, ter si ni ustvaril pravih priložnosti. Southampton je imel lepo priložnost za povišanje vodstva v 40. minuti, ko je z roba kazenskega prostora Nathan Tella streljal malo mimo desne vratnice. Gostje so imeli najlepšo priložnost v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je Mohamed Salah z glavo s sedmih metrov streljal prek vrat.

V 50. minuti so igralci Liverpoola zahtevali enajstmetrovko, saj se Jack Stephens strel Georginia Wijnalduma blokiral z roko, vendar se je igra nadaljevala.

Nekaj minut kasneje smo videli še en sporen trenutek, ko se je zdelo, da je bil storjen prekršek nad Sadiem Manejem v kazenskem prostoru, vendar je sodnikova piščalka znova ostala nema. Gostje so v drugem polčasu praktično brez prestanka napadali, Southampton pa se je krčevito branil. Liverpool je prvič neposredno proti golu ustrelil v 75. minuti, ko je poskusil Sadio Mane, vendar je Fraser Forster njegov strel brez težav ubranil.

Southampton, ki je prežal na protinapade, bi v 84. minuti skoraj prišel do drugega zadetka. Vratar Allison je iztekel daleč iz vrat, žogo je mimo njega poslal Yan Valery, vendar jo je pred golovo črto dohitel Jordan Henderson in izbil na varno. V zadnjih sekundah sodnikovega dodatka je z glavo poskusil Sadio Mane, vendar je žoga zletela prek vrat in Southampton se je veselil velike zmage.

Liverpool je po tretji zaporedni tekmi brez zmage na vrhu lestvice po točkah izenačen z Manchester Unitedom, vendar je odigral tekmo več.

Southampton, ki je zmagal prvič po štirih tekmah, se je povzpel na 6. mesto, za vodilnima pa zaostaja le za štiri točke.