Bournemouth dobil uvodni polfinalni obračun z Brentfordom

Premier Liga 17. Maj 202121:01 > 21:06 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Bournemoutha so na svojem Vitalityju z 1:0 premagali Brentford in si tako zagotovili lepo izhodišče pred povratno polfinalno tekmo v končnici Championshipa.

Prvi polčas na stadionu Vitality, na katerem se je danes zbralo lepo število gledalcev, ni navdušil. Brentford, ki sicer igra zelo napadalen nogomet, ni bil pretirano nevaren. Gostitelji so dobro odrezali Ivana Toneya, ki je za Brentford v tej sezoni dosegel kar 31 golov. Ekipi sta na odmor odšli z začetnim izzidom.

Domači Bournemouth je bolje krenil v 2. polčas. V 55. minuti so češnje izpeljale odličen protinapad, ki ga je po podaji Brooksa realiziral Danjuma Groeneveld.

V 79. minuti je imel Mbeumo prazna vrata, a je zapravil zlato priložnost za izenačenje. Brentford je sicer večji del drugega polčasa iskal zadetek za izenačenje, a je kompaktna obramba domače ekipe zdržala vse pritiske.

Češnje se torej v prestolnico podajajo z minimalnim kapitalom.

Povratna tekma bo na sporedu čez 5 dni v Londonu.