Brentford za uvod presenetil Arsenal

Nogomet 13. Avg 202123:04 > 23:06 0 komentarjev

Brentford je po več kot 70 letih ponovno v prvi angleški ligi, že na prvi tekmi pa so presenetili favorizirani Arsenal. Tekmo so dobili z rezultatom 2:0.

Arsenal je imel na tekmi več strelov (kar 22 proti Brentfordovim 8), a bil je zelo neučinkovit. Le štirje streli so leteli v okvir vrat. Manjkala sta napadalca Alexandre Lacazette in Pierre Emerick Aubameyang, zato so se morali topničarji zanašati na mladost.

Ta priložnosti ni znala izkoristiti. Že v 22. minuti se je Arsenal znašel v zaostanku. Zmedo v obrambi je izkoristil Sergi Canos in zabil prvi Brentfordov gol v sezoni. V 73. minuti je zmago potrdil Christian Nørgaard.

Arsenal je tako izjemno slabo začel novo sezono, v kateri prvič po 25 letih ne nastopajo v Evropi. Brentford lahko na drugi strani pozitivno zre naprej, mnogi jim pripisujejo boj za obstanek v letošnji sezoni.

Brentford – Arsenal 2:0

Strelca: Canos 22.’, Nørgaard 73.’