Chelsea dobil mestni derbi in tako prekinil črno serijo

Premier Liga 21. Dec 202023:12 0 komentarjev
Chelsea
Chelsea

Chelsea in West Ham sta danes na Stamford Bridgeu zaokrožila 14. krog angleške Premier lige. Londonski derbi so s 3:0 dobili bluesi, ki so si tako po dveh zaporednih porazih kupili mir v hiši.

Zmaga Chelseaja ima precej grenak priokus, saj se je že v 8. minuti srečanja poškodoval Ben Chilwell. Angležu je obrnilo gleženj v dvoboju z Bowenom. Bivši nogometaš Leicesterja se je takoj ulegel na tla in dal vedeti, da z igro ne more nadaljevati. Kako huda je poškodba, bo jasno po opravljenih pregledih.

Obliž na rano, ki je nastala po poškodbi odličnega bočnega branilca, so nogometaši Chelseaja dobili takoj, ko se je igra nadaljevala. Mount je podal iz kota, pred vrati Fabianskega pa je bil najvišji Thiago Silva. Brazilec je zatresel mrežo in tako dosegel 2. gol v Premier ligi.

V 2. polčasu so dolgo prevladovali nogometaši West Hama. Kladiva so bila podjetnejša. Dolgo časa so varovanci Davida Moyesa iskali pot do izenačenja, a Chelsea se je dobro branil.

10 min pred koncem tekme smo bili priča “blitzkriegu” Chelseaja. V 78. minuti je vodstvo domačih podvojil Tammy Abraham. Isti nogometaš je le 2 minuti kasneje še enkrat meril v polno in tako dosegel 5. zadetek v letošnji sezoni ter postavil končni izid 3:0. Anglež je zadel v razmaku 101 sekunde.

Chelsea je zabeležil 5. zmago v letošnji sezoni in tako skočil na 5. mesto. Varovanci Lamparda za Liverpoolom zaostajajo za 6 točk.