Chelsea po preobratu v 95. minuti do poraza

Nogomet 15. Dec 202021:55 > 23:30 0 komentarjev
Ben Stansall/Pool via Getty Images

Nogometaši Wolverhamptona so na prvi tekmi 13. kroga Premier lige z 2:1 premagali Chelsea.

Potem, ko je Chelsea izgubil v gosteh proti Evertonu jim zdaj ni uspelo tudi na drugem zaporednem gostovanju. Z 22 točkami so na petem mestu lestvice, Wolverhampton pa je deveti in ima 2 točki manj. Vodilna sta Liverpool in Tottenham, ki imata 25 točk. Vodilni ekipi se bosta s prenosom na Sportklubu 1 in na SK 4K v sredo ob 21. uri srečala na Anfieldu.

Sportklub
Sportklub

Gostje iz Londona so v 49. minuti povedli z golom iznajdljivega Olivierja Girouda kateremu je asistiral Ben Chilwell. Izkušeni napadalec se je odlično odzval na podajo iz leve strani in s strelom iz prve poslal žogo v mrežo domačih. Wolverhampton je do izenačenja prišel v 66. minuti tudi s pomočjo enega izmed branilcev modrih. V peti minuti dodatka pa je sledil šok za moštvo Franka Lamparda. Pedro Neto je namreč takrat s svojim četrtim golom v sezoni svoji ekipi prinesel vse tri točke.

Wolverhampton bo v naslednjem krogu gostoval pri Barnsleyu, Chelsea pa doma pričakuje mestni derbi proti West Hamu.