Chelsea z golom Ziyecha v finalu FA pokala!

Nogomet 17. Apr 202120:31 > 20:47 0 komentarjev
REUTERS/Ben Stansall

Nogometaši Chelseaja so prvi finalisti letošnjega FA pokala. Londončani so na Wembleyu z minimalnih 1:0 premagali Manchester City ter si s tem zagotovili mesto v finalu.

Gol na Wembleyu je padel že v 7. minuti, a je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja v katerem se je znašel Hakim Ziyech. V prvi polovici prvega polčasa je bilo na obeh straneh več dobrih akcij in priložnosti. Najlepšo je imel Chilwell v 19. minuti, ko je streljal z roba kazenskega prostora, a meril mimo vrat.

Na zadetek se je čakalo do 55. minute. Timo Werner je žogo nesebično podal Ziyechu, ki jo je poslal v prazno mrežo.

V nadaljevanju srečanja sta obe ekipi zahtevali enajstmetrovko. City je to storil po padcu Raheema Sterlinga v kazenskem prostoru, a sodnik dogodka s pomočjo VAR ni preveril. Chelsea na drugi strani je enajstmetrovko zahteval po gneči v kazenskem prostoru in igri z roko, a se tudi takrat glavni sodnik Mike Dean ni odločil, da bi pokazal na belo točko.

V nadaljevanju je imel dve lepi priložnosti za City tudi Sterling, a je bil obakrat nenatančen. Ob koncu srečanja se je po sijajni akciji sicer vpisal med strelce, a je bil v prepovedanem položaju. Minuto kasneje pa se je z obrambo izkazal Kepa Arrizabalaga ter poskrbel za zmago svoje ekipe.

Po tem porazu je lahko Pep Guardiola zaskrbljen tudi zaradi poškodovanega Kevina de Bruyna, ki je z igrišča odšel na začetku drugega polčasa.

Chelsea se je na ta način še drugo leto zapored uvrstil v finale FA pokala in še četrtič v zadnjih petih letih. Lani ga je premagal Arsenal, letos pa bodo znova poizkusili priti do svojega devetega naslova. Zadnjega so osvojili leta 2018.

V drugem polfinalu se bosta srečala Leicester in Southampton. Tekma se bo igrala pred občinstvom. Navijačev ne bo. Možnost prihoda na stadion so dobili le okoliški prebivalci.

Dvoboj med Leicesterjem in Southamptonom je na sporedu v nedeljo ob 19:30 z neposrednim prenosom na Sportklubu.