Chelsea znova ni prejel gola, Leeds navkljub temu do točke

Nogomet 13. Mar 202115:39 > 15:51 0 komentarjev
Werner Chelsea Leeds Alioski
Lindsey Parnaby - Pool/Getty Images

Prva sobotna tekma 28. kroga angleške Premier lige je postregla s spopadom Chelseaja in Leeds Uniteda na Elland Roadu. Ekipi sta se razšli z rezultatom 0:0.

Prvo priložnost na tekmi so si priigrali nogometaši Chelseaja. V 7. minuti je Kai Havertz lepo zaustavil dobro podajo v kazenski prostor in hitro sprožil. Strel po tleh je s sijajno obrambo zaustavil Illan Meslier. Gostitelji so bili v uvodnih minutah pod pritiskom, prvič pa so resneje zapretili v 16. minuti, ko je Tyler Roberts skorajda presenetil Mendyja s strelom z roba kazenskega prostora. Veselje mu je preprečila prečka. Do konca prvega polčasa je še enkrat zapretil Havertz, ki je v sodnikovem dodatku znova poskusil s strelom po tleh, a je bil Meslier tudi tokrat na pravem mestu.

Chelsea v drugem delu ni uspel priti do zmage

Havertz je nase znova opozoril takoj na začetku drugega polčasa. Po novi lepi podaji je iz ugodnega položaja v kazenskem prostoru domače ekipa nevarno sprožil, a ga je še tretjič na tekmi zaustavil Meslier. Leeds je nato umiril nalet gostujoče ekipe, edino resno priložnost do konca tekme pa je za domače zapravil Raphinha, ki je v 55. minuti po super podaji zgrešil iz dobrih šestih metrov. Raphinha je povsem zgrešil žogo in osramočeno pogledal v tla.

Thomas Tuchel po 12 tekmah na klopi Chelseaja še ne pozna poraza. S tem je izenačil rekord Luiza Felipeja Scolarija, ki prav tako na prvi tekmah po prevzemu Chelseaja ni izgubil niti ene tekme.

Menedžerja sta nato z menjavami skušala spremeniti potek srečanja, a bila neuspešna. Bitko posesti je pričakovano dobil Chelsea (38:62), Londončani pa so tudi večkrat streljali (7:15). Pri Leedsu je nase z osmimi obrambami opozoril vratar Meslier, pri Chelseaju pa so se igralci vnovič razveselili nedotaknjene mreže. Pod taktirko Tuchla se je to zgodilo že 10 na 12 tekmah.

Leeds ostaja na robu deseterice, Chelsea čaka oster boj za ligo prvakov

Za Leeds je to prvi remi po 18 tekmah v Premier ligi. Tudi nazadnje so remizirali na tekmi brez golov proti londonskemu klubu. Takrat so se z identinčnim izidom razšli z Arsenalom.

Chelsea z novo točko nadaljuje s svojim nizom neporaženosti, ki je zdaj dolg že 13 tekem (9 zmag in štirje remiji).

Londončani so trenutno na četrtem mestu in imajo pred West Hamom tri točke prednosti. Ob tem je potrebno dodati, da imajo tudi dve tekmi več kot mestni tekmec. Leeds ima 36 točk in na 11. mestu za Chelseajem zaostaja za 15 točk.