City do 21. zaporedne zmage v vseh tekmovanjih

Premier Liga 2. Mar 202123:24 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Manchester Cityja so na vnaprej odigrani tekmi 29. kroga Premier lige s 4:1 premagali Wolverhampton in tako prišli do 21. zaporedne zmage v vseh tekmovanjih.

Meščani so povedli v 15. minuti, ko je žogo po predložku Mahreza nerodno v svojo mrežo pospravil Dendoncker. City je ob koncu polčasa še enkrat zatresel mrežo. V polno je meril Laporte, a je bil gol po dolgem preverjanju VARa razveljavljen, saj naj bi bil Francoz v prepovedanem položaju. Res pa je, da so v obzir znova vzeli njegov rokav.

Meščani v 2. polčasu niso želeli po nepotrebnem porabljati moči. Žogo so si podajali od noge do noge in tako nadzorovali potek srečanja, a volkovi so v 61. minuti iz prekinitve prišli do izenačenja. Prvi gol na svojem 103. nastopu v Premier ligi je dosegel kapetan Connor Coady. Še bolj zanimivo je dejstvo, da je angleški reprezentant prvič v karieri v najmočnejši angleški konkurenci sprožil v okvir tekmečevih vrat.

Wolverhampton je z zadetkom za izenačenje prebudil Manchester City, ki je v nadaljevanju pokazal rušilno moč. Za meščane je v nadaljevanju dvakrat v polno meril Gabriel Jesus, med strelce pa se je vpisal tudi Mahrez.

Pepova četa je zabeležila 15. zaporedno prvenstveno zmago in se tako od najbljižjega zasledovalca oddaljila na neulovljivih 15 točk. City je ostal neporažen na 28. zaporedni tekmi, kar je najdaljši niz neporaženosti kluba.