City proti West Bromu zgolj do točke

Nogomet 15. Dec 202023:11 > 23:30 0 komentarjev
Dan Mullan, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya so v 13. krogu angleške Premier lige na domači zelenici remizirali proti West Bromwich Albion (1:1).

Moštvo, ki ga vodi Pep Guardiola je zdaj po 12 odigranih tekmah pri 20 točkah in za Tottenhamom in Liverpoolom zaostaja 5 točk. West Brom ostaja na 19. mestu in za Burnleyem, ki je na 17. mestu s tekmo več zaostajajo 2 točki.

Manchester City je na tekmi prevladoval. Na koncu je bilo v strelih 26:5 (v okvir 7:1), tudi posest pa je bila prek 70 odstotkov igralnega časa na strani sinje-modrih.

Sportklub
Sportklub

Oba zadetka sta bila dosežena v prvem polčasu. V 30. minuti je po podaji Raheem Sterlinga v polno meril Ilkay Gundogan, v 43. minuti pa je po zmedi v kazenskem prostoru ter strelu Akeja žoga zadela Rubena Diasa ter prevarala vratarja Edersona. Portugalcu so tako pripisali avtogol.

V drugem polčasu so se gostje še naprej organizirano branili, a so vseeno pri Cityu imeli priložnosti. Poizkušali so Jesus, Sterling in tudi De Bruyne, a pravi pritisk domačih je sledil ob koncu, ko je zablestel vratar gostov Sam Johnstone.

Vratar West Broma je najprej ubranil zvit poizkus Kevina De Bruyna s prostega strela. Nato je rezervist Aguero streljal blizu vrat, ob koncu pa je Johnstone ubranil še dve čisti priložnosti – najprej strel Gundogana in nato še Sterlinga. Gundogan je imel tudi soliden poizkus iz prostega strela, a je žoga zadela zunanji del mreže. Na koncu 1:1 in še enkrat več korak nazaj za City.

V naslednjem krogu se bo 19. decembra Manchester City v gosteh pomeril proti Southamptonu, West Brom pa bo en dan kasneje doma gostil Aston Villo.