Dober, boljši, City: Meščani do 16. zaporedne zmage

Premier Liga 13. Feb 202120:40 0 komentarjev
Manchester City Mahrez
Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so suvereno opravili s Tottenhamom. Pepova četa je slavila s 3:0 in si tlakovala pot do 7. prvenstvene zvezdice.

Meščani so do vodilnega zadetka prišli sredi 1. polčasa. Hojbjerg je v svojem kazenskem prostoru nerodno spotaknil Gundogana in Paul Tierney je pokazal na belo točko. Režiser je takoj pokazal Edersona, ki je začel teči proti vratom Tottenhama, a naposled je čast izvedbe vendarle pripadla Rodriju. Španec z 11 metrov ni bil zanesljiv, saj je bil Lloris blizu obrambi, a vendarle je žoga končala v mreži.

City je prednost podvojil na začetku drugega polčasa, ko je podajo Sterlinga v zadetek pretvoril Gundogan, ki je dosegel že 10. gol v letošnji sezoni Premier lige. S tem pa se strelska zabava Nemca še ni končala. V 66. minuti se je z natančno podajo skozi celotno igrišče izkazal Ederson. Brazilec je izvrstno našel Gundogana, ki je elegantno opravil z Davinsonom Sanchezom. Kolumbijec je končal na zadnji plati, nato pa je Gundogan žogo še enkrat poslal mimo Llorisa. Vratar Manchester Cityja je tako statistično dobrino vpisal kljub temu, da ni pristopil k beli točki.

Tottenham poti do vrat nasprotnika ni našel, sinjemodri so že štirinajstič v letošnji sezoni ohranili mrežo nedotaknjeno.

Guardiolina četa je prišla do 11. zaporedne zmage v Premier ligi in do 16. zaporedne v vseh tekmovanjih. Meščani na peti zaporedni prvenstveni tekmi na Etihadu niso prejeli zadetka.

Spursi so na zadnjih šestih tekmah kar petkrat izgubili. Tudi Joseju Mourinhu se verjetno že pošteno trese trenerski stolček.