‘El Matador’ popeljal United do zmage

Premier Liga 29. Nov 202016:43 > 16:44 0 komentarjev
Pool via REUTERS/Mike Hewitt

Na prvi nedeljski tekmi 10. kroga Premier lige je Manchester United slavil po preobratu potem, ko je v gosteh s 3:2 premagal Southampton.

Nogometaši Southamptona so zapravili dva gola prednosti in na koncu doma proti Manchester Unitedu klonili z 2:3.

Domači so imeli po prvem polčasu dva zadetka prednosti.

V razmiku samo desetih minut so pri Southamptonu dvakrat premagali Davida de Geo. Kot prvi je v 23. minuti to storil Jan Bednarek, v 33. minuti pa je na 2:0 povišal James Ward-Prowse.

Ole Gunnar Solskjaer se je ob polčasu odzval z dvema menjavama. Namesto Davida de Gee, ki si je poškodoval koleno je vstopil Dean Henderson, namesto Masona Greenwooda pa je v igro vstopil Edinson Cavani.

Cavani je v 60. minuti zabeležil asistenco potem, ko je zadetek dosegel Bruno Fernandes, v 74. minuti pa se je Urugvajec podpisal pod izenačenje.

V samem zaključku tekme so pri Unitedu pritiskali proti vratom domačinov in to se jim je na koncu obrestovalo potem, ko je v tretji minuti dodatka Edinson Cavani dosegel svoj drugi gol na tekmi in zagotovil zmago Manchester Unitedu.

Southampton je zdaj s 17 točkami a petem mestu, Manchester United je na sedmem s točko manj. V naslednjem krogu Manchester United igra proti West Hamu, Southampton pa se bo pomeril proti Brightonu.