Kadrovske spremembe pri klubu Andraža Šporarja

Premier Liga 6. Nov 202119:52 > 20:04 0 komentarjev
Andraž šporar

Drugoligaški angleški klub, Middlesborough FC, je danes odpustil trenerja glavne ekipe, Neila Warnocka. Gre za rekorderja po številu vodenih tekem v angleškem klubskem nogometu.

Vodstvo kluba se je za takšno potezo odločilo po današnjem remiju (1:1) pri West Bromwich Albionu, na katerem so Andraž Šporar in soigralci ob polčasu vodili z zadetkom Joshue Coburna, zadetek za izenačenje pa je v 65. minuti dosegel Grady Diangana.

Ljubljančan je tekmo začel na klopi za rezerve, v igro pa prišel v 72. minuti, ko je bil torej končni izid že postavljen. “Klub se od Warnocka poslavlja po pogovoru in obojestranskem strinjanju, da je tako najbolje za obe strani,” so sporočili z angleškega kluba.

Andraž Šporar s soigralci. Foto: Guliverimage.

Warnock je v klub prišel junija lani in Middlesboroughu zadnji dan prvenstva pomagal do obstanka v Championshipu. Med vsemi trenerji ima v angleških ligaških tekmah največ srečanj, saj je odvodil že kar 1602 tekmi!

Kot član že 14. različne zasedbe je prejšnji teden v tem pogledu z vrha “sklatil” Daria Gradija, ki je vodil eno tekmo manj. Rekord je slednji držal deset let.

Klub zapuščata tudi njegova pomočnika Kevin Blackwell in Ronnie Jepson. Middlesborough je po sedemnajstih krogih Championshipa na 14. mestu lestvice, vendar pa za mesti, ki vodijo vsaj v kvalifikacije za preboj v Premiership, zaostaja le štiri točke.