Kdo bi to lahko pričakoval? Newcastle razbil Leicester

Nogomet 7. Maj 202123:11 > 23:38 0 komentarjev
Nick Potts - Pool/Getty Images

Prva tekma 35. kroga angleške Premier lige je postregla z velikim presenečenjem - Newcastle United je v gosteh s prepričljivih 4:2 slavil proti Leicestru. Lisice so si tako otežile delo pred odločilno borbo za mesta, ki vodijo v ligo prvakov.

Moštvo, ki ga vodi Steve Bruce je do prednosti prišlo v 22. minuti potem, ko se je med strelce vpisal Joseph Willock, 12 minut kasneje pa je prednost po podaji Matta Ritchia podvojil Paul Dummett.

Prevlada srak ni bila omejena samo na prvi polčas. V 64. in 73. minuti se je med strelce pri gostih vpisal Callum Wilson in svoji ekipi prinesel presenetljivo prednost s 4:0.

Do konca tekme je moštvu, ki ga vodi Brendan Rodgers uspelo ublažiti poraz. V 80. minuti je zadel Marc Albrighton, sedem minut kasneje pa se je med strelce vpisal še Kelechi Iheanacho.

Newcastle je zdaj pri 39 točkah ter na 13. mestu lestvice, v naslednjem krogu pa bo njihovi tekmec vodilni Manchester City.

Leicester ni slavil na drugi zaporedni tekmi – v prejšnjem krogu so remizirali proti Southamptonu. Na naslednji tekmi bo Leicester gostoval na Old Traffordu pri Manchester Unitedu. Leicester je pri 63 točkah in na tretjem mestu lestvice. Pred West Hamom, ki je dve mesti nižje ima s tekmo več pet točk prednosti.

Tekme angleške Premier lige lahko ekskluzivno spremljate samo na programih Sportkluba.