Ko je liga prvakov oddaljena enako kot cona izpada

Nogomet 5. Feb 20239:19 0 komentarjev
Jurgen Klopp
Jurgen Klopp. Foto: guliverimage

Liverpool se je znašel v globoki krizi, iz katere se ne more izkopati. V 22. krogu angleške premier lige so varovanci Jurgena Kloppa doživeli nov hud poraz. S 3:0 so bili boljši Wolvesi.

Liverpool v letu 2023 še ni zmagal na ligaški tekmi. Na štirih srečanjih je prejel 9 zadetkov, dosegel le enega.

Jurgen Klopp je po tekmi in novem porazu Liverpoola povedal: “Ni izgovorov. Ne morem pojasniti. Prvih 15 minut je bilo zelo slabih, nekaj se mora spremeniti.” Liverpool je tretjič zapored prejel tri zadetke na gostovanju. To se ni zgodilo vse od decembra leta 1993.

Liverpool je izgubil že sedmo tekmo v letošnji sezoni. To je več kot v sezonah 2018/19, 2019/20 in 2021/22 skupaj.

Proti Liverpoolu se odprtem tudi nerazpoloženim nasprotnikom. Wolverhampton je namreč tri zadetke na premierligaški tekmi dosegel prvič po 30 tekmah brez tega dosežka.

Osem zmag, pet remijev, sedem porazov je izkupiček redsov v letošnji sezoni. Liverpool se tako nahaja na desetem mestu prvenstvene lestvice. Po 20 odigranih tekmah ima 29 točk. Za mesti, ki vodijo v ligo prvakov, zaostaja za 11 točk. Enako kot je oddaljen od cone izpada.

V osmi sezoni Jurgena Kloppa na klopi Liverpoola več kot očitno ni vse rožnato. Ob tem ima Liverpool še številne težave s poškodbami. Že skoraj celotno sezono manjkata napadalca Luis Diaz in Diogo Jota, prave forme ne najde niti prvi zvezdnik ekipe Mohamed Salah. Takoj po prihodu se je poškodoval vezist Arthur Melo, celoten januar manjka tudi steber obrambe Virgil van Dijk.

V ponedeljek 13. februarja sledi Merseyside derbi proti Evertonu, nato gostovanje pri Newcastlu, za tem pa že prva tekma osmine finala proti Realu iz Madrida. Liverpool bo nato gostoval pri Crystal Palacu, 5. marca pa doma gostil večnega tekmeca Manchester United. Niz, ki bo dal še tiste zadnje odgovore na vprašanja letošnje liverpoolove sezone.