Končno! Zmaga Liverpoola v Premier ligi

Nogomet 28. Feb 202122:23 0 komentarjev
Printscreen
Printscreen

Po štirih zaporednih porazih je Liverpool v gosteh z 2:0 premagal Sheffield United.

Liverpool je bil brez prvega vratarja Alissona Beckerja, ki je manjkal zaradi družinske tragedije. Prav tako je še vedno manjkal Diogo Jota pa čeprav je bil pred kratkim najavljen njegov povratek. Jota na tekmi ni igral zaradi bolezni.

Tekma se je začela z lepo priložnostjo Davida McGoldricka v 5. minuti, a je bil Adrian na pravem mestu.

Odgovor Liverpoola je sledil v obliki zgrešenih priložnosti Roberta Firmina, Mohameda Salaha in Trenta Alexandra-Arnolda.

V 36. minuti je bil zadetek Oliverja McBurniea razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Liverpool je do prednosti prišel v 50. minuti. Med strelce se je vpisal Curtis Jones, ki je z 20 leti in 29 dnevi postal najmlajši igralec Liverpoola po Raheemu Sterlingu, ki je dosegel zadetek v gosteh. Sterling je bil decembra leta 2014 na tekmi proti Burnleyu star 20 let in 18 dni.

Le štiri minute kasneje je do zadetka prišel Sadio Mane, a je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Redsi so do prednosti z 2:0 prišli v 66. minuti. Streljal je Firmino nato pa je žoga zadela Keana Bryana in končala za hrbtom vratarja Aarona Ramsdalea, ki je bil pri gostiteljih večji del tekme eden boljših posameznikov na zelenici.

Gostje iz Anfielda bi lahko v 80. minuti povišali na 3:0 potem, ko je Andy Robertson lepo podal v kazenski prostor, Salah pa je zgrešil s približno dveh metrov.

Liverpool je zdaj s 43 točkami na šestem mestu lestvice. Sheffield ostaja zadnji in pri zgolj 11.  Redsi bodo v četrtek gostil Chelsea, Sheffield pa v sredo Aston Villo.