Leicester v 13 minutah napolnil mrežo West Broma

Nogomet 22. Apr 202123:04 0 komentarjev
Tim Keeton - Pool/Getty Images

Nogometaši Leicester Citya so prekinili niz dveh porazov in v 32. krogu Premier lige doma s 3:0 premagali West Bromwich Albion.

Lisice so z 59 točkami na tretjem mestu lestvice. Pred Tottenhamom in Liverpoolom, ki sta izven območja za uvrstitev v ligo prvakov imajo šest točk prednosti. West Brom na drugi strani je v izjemno težkem položaju. S 24 točkami ostaja na predzadnjem mestu.

Moštvo, ki ga vodi Brendan Rodgers je do prednosti z 1:0 prišlo v 23. minuti, ko je po podaji Timothya Castagna natančno streljal Jamie Vardy in premagal Sama Johnstona.

Le dve minuti kasneje je Leicester svojo prednost podvojil, med strelce pa se je vpisal Jonny Evans. Za branilca je bil to prvi gol v letošnji sezoni.

Domači so nadaljevali z napadi in v 36. minuti prek Kelechija Iheanacha, ki je dosegel svoj deveti gol v prvenstvu prišli do prednosti s 3:0. Sijajno je takrat po levi strani prodrl Vardy in podal Nigerijcu, ki mu ni bilo težko poslati žogo v mrežo West Broma.

Tudi v drugem polčasu je imel Leicester pobudo, a prav veliko priložnosti ni bilo.

V naslednjem krogu Premier lige se bo Leicester srečal s Crystal Palacom, West Brom pa bo igral z Aston Villo.

V petek ob 21. uri si boste na programih Sportkluba lahko ogledali dvoboj iz Londona. Arsenal bo doma gostil Everton.