Lisice doma občutile moč Citya

Premier Liga 3. Apr 202120:45 > 21:05 0 komentarjev
Alex Livesey/Getty Images

V dvoboju 30. kroga PL so nogometaši Citya v gosteh z 2:0 premagali Leicester City.

Gola za meščane sta dosegla Benjamin Mendy in Gabriel Jesus. Že v 5. minuti se je zatresla mreža za hrbtom Kasperja Schmeichla, a je bil gol Fernandinha zaradi ofsajda razveljavljen, kar se je v sodnikovem podaljšku prvega dela primerilo tudi Jamesu Vardyu.

Ekipa Pepa Guardiole je do vodstva prišla v 58. minuti z lepim golom Mendya, ki je sprejel odbitek v kazenskem prostoru in matiral danskega čuvaja mreže, v 74. minuti pa je končni izid postavil Jesus, potem ko mu je lepo podal Raheem Sterling.

City je z 31 odigranimi tekmami gladko prvi (74 točk). to je bila že njihova 23. zmaga sezone. Leicester ostaja na 3. mestu s 56 točkami iz tridesetih tekem. Za lisice je to osmi letošnji poraz. V naslednjem krogu City doma pričakuje Leeds, Leicester gre v goste k West Hamu.