Liverpool “eksplodiral” v 2. polčasu za zmago proti WHU

Nogomet 31. Jan 202120:34 > 20:38 0 komentarjev
Justin Setterfield/Getty Images

Nogometaši Liverpoola so na tekmi 21. kroga angleške Premier lige v gosteh s 3:1 slavili proti West Hamu in se tako prebili na tretje mesto na lestvici. Junak zmage redsov je bil dvakratni strelec Egipčan Mohamed Salah.

Prvi polčas ni ponudil veliko navdušenja. V drugem pa je Liverpool ‘eksplodiral’. V 57. minuti je po podaji Curtisa Jonesa, ki je v igro pri gostih vstopil le nekaj trenutkov pred tem zadel Mohamed Salah.

Devet minut pozneje se je Egipčan še drugič vpisal med strelce in na najboljši način prekinil kar 9 urni post. Za 15. gol Salaha v letošnji sezoni je asistiral Xherdan Shaqiri. Salah je s 15. goli prvi na lestvici strelcev. Za njim je dvojica iz Tottenhama Kane in Son, ki sta nasprotnega vratarja doslej premagala 12.

V 84. minuti je vprašanje o zmagovalcu rešil Wijnaldum, ki mu je za 3:0 asistiral Roberto Firmino. Edini gol za kladiva na tekmi pa je bil delo Craiga Dawsona, ki je v 87. minuti postavil končnih 3:1.

Liverpool se zdaj s 40 točkami nahaja na tretjem mestu lestvice. Za vodilnim Manchester Cityem zaostaja štiri točke, a sinjemodri imajo tudi eno odigrano tekmo manj. V naslednjem krogu ekipa Jurgena Kloppa gosti Brighton.

West Ham je prekinil niz sijajnih šestih zaporednih zmag v vseh tekmovanjih. Zdaj so s 35 točkami na petem mestu lestvice. V naslednjem krogu bodo igrali proti Aston Villi.

Tekme Premier lige ekskluzivno spremljate samo na programih Sportkluba.

Legendarni album in sličice Premierleague 2021 že v prodaji tukaj.