Liverpool je, bog mu pomagaj, izgubil tudi proti Fulhamu

Premier Liga 7. Mar 202117:05 > 17:07 0 komentarjev
getty
getty

Redsi so zabeležili poraz na šesti zaporedni domači tekmi. Kloppova četa je tako že na osmi zaporedni tekmi na Anfieldu ostala brez zmage.

Nogometaši Fulhama so na Anfieldu slavili z 1:0 in tako prišli do zelo pomembne zmage v boju za obstanek.

Jurgen Klopp je močno posegel v začetno enajsterico svoje ekipe. Nemec je napram prejšnje tekme napravil kar 7 zamenjav v prvi postavi.

Fulham je bil v prvem polčasu boljši tekmec. Londončani so izpeljali nekaj zelo domiselnih akcij, Ademola Lookman je imel v 34. minuti krasno priložnost, a jo je zapravil. Londončani so bili za dobro igro nagrajeni ob koncu prvega polčasa, ko je veliko napako napravil Mo Salah. Egipčan ni vedel, kaj se dogaja za njim. Izza hrbta se mu je prikradeč Mario Lemina in mu odvzel žogo, nato pa z roba kazenskega prostora z desne strani odlično sprožil po diagonali in zadel tik ob desni vratnici Alissona Beckerja, ki je bil nemočen.

V drugem polčasu so nogometaši Liverpoola zaigrali precej bolje in si priigrali kar nekaj priložnosti. Najlepšo je imel Sadio Mane, ki je v 70. minuti po predložku Keitaja z glavo stresel prečko.

VArovanci Scotta Parkerja so zdržali in tako prišli do 5. prvenstvene zmage v tej sezoni. Fulham se je tako po točkah gledano izenačil z Brightonom, ki je na 17. mestu. Točko več ima Newcastle na 16. mestu.

Liverpool je zabeležil 9. poraz v tej sezoni Premier lige. Uvrstitev v Ligo prvakov se ne zdi več vprašljiva, ampak (bolj zaradi slabe igre kot zaradi položaja) nemogoča.

Zadnjih 115 strelov Liverpoola na domačem Anfieldu ni obrodilo sadov oz. ni vodilo do zadetka, kar je nov neslaven rekord!