Nizozemec Erik ten Has, trener amsterdamskega Ajaxa, bo v prihodnji sezoni sedel na klopi Manchester Uniteda. 52-letnik se je z rdečimi vragi že dogovoril za večletno pogodbo, manjka le še dokončni dogovor z Ajaxom.
Erik ten Hag Ajax vodi od leta 2017. Pred tem je sedel na klopi Utrechta, še prej pa je poveljeval Bayernovi drugi ekipi. Poleti bo prevzel Manchester Untied, poroča angleški novinar David Ornstein. Rdeče vrage letos začasno vodi Nemec Ralf Rangnick, ki bo po sezoni prevzel vlogo športnega direktorja kluba.
Ten Hagov največji uspeh z Ajaxom je bila uvrstitev v polfinale Lige prvakov v sezoni 2018/19. Takrat so bili proti Tottenhamu tik pred uvrstitvijo v finale, globoko v sodnikovem podaljšku pa je sanje uničil Lucas Moura in v finale proti Liverpoolu popeljal Londončane.
Ten Hag je dvakrat osvojil nizozemsko Eredivisie, na dobri poti k vnovičnemu naslovu je tudi letos. Pod njegovim vodstvom je bil Ajax dvakrat najboljši tudi v nizozemskem pokalnem, enkrat pa v superpokalnem tekmovanju.
Kluba bosta dogovor naznanila po finalu nizozemskega pokala. 17. aprila Ajax tam igra proti PSV-ju.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!