Moyes (v 16. poskusu) prvič boljši od Mourinha!

Premier Liga 21. Feb 202114:43 > 15:07 0 komentarjev
Twitter

V derbiju dveh klub iz Londona so igralci West Ham Utd. z 2:1 ugnali Tottenham in se tako zavihteli na četrto mesto lestvice Premier lige. Interni dvoboj dveh renomiranih strategov - Davida Moyesa in Joseja Mourinha - je pripadel prvemu.

Otrok Manchester Uniteda, Jesse Lingard, ki pri West Hamu igra kot posojen, je na četrti letošnji tekmi v dresu londonskega kluba dosegel že tretji zadetek. Za ilustracijo: toliko jih je pod vodstvom Ole Gunnarja Solskjaera dosegel v 36 srečanjih.

Ofenzivni vezist je odigral vrhunsko, v 49. minuti zadel za 2-0, potem ko so domači že v 5. minuti povedli z golom Michaila Antonia. Napadalec se je odlično znašel pred Hugom Llorisom, potem ko mu je prvi poskus z bližine Francoz refleksno ubranil.

Poraz ostrog je ublažil Lucasa Moure v 64. minuti, Portugalcu je za zadetek asistiral Gareth Bale. Po 25 odigranih tekmah ima West Ham na četrtem mestu 45 točk, le eno zaostanka za Manchester Utd. in Leicester Cityem, Tottenham pa je deveti s 36 točkami.

V naslednjem krogu ‘hammerse’ čaka gostovanje pri vodilnem Manchester Cityu, ‘spurs’ bodo doma igrali proti Burnleyu.