Mrk Aurierja, Leicester zrušil Tottenham

Nogomet 20. Dec 202017:21 > 17:44 0 komentarjev
Photo by Frank Augstein - Pool/Getty Images

Nogometaši Leicester Citya so v gosteh z 2:0 (1:0) premagali Tottenham in tako Spursom prizadejali drugi zaporedni poraz potem, ko so pred tem v izdihljajih tekme klonili proti Liverpoolu. To je prva zmaga Brendana Rodgersa proti ekipam, ki jih vodi Jose Mourinho.

Leicester je na lestvici zdaj na drugem mestu s 26 točkami. Štiri manj kot vodilni Liverpool, a eno več kot Everton in dve več kot Tottenham.

V prvem polčasu sta obe ekipi igrali precej previdno, a vseeno sta imeli obe nekaj polpriložnosti. V 14. minuti je po gneči v kazenskem prostoru Vardy nastreljal Reguilona, Kane je poizkušal od daleč … Videli smo tudi “kung-fu” Marca Albrightona zaradi katerega je prejel rumeni karton. Verjetno najlepšo priložnost je imel v prvem polčasu v 41. minuti Harry Kane, ki pa je po podaji Sona s strani žogo z glavo poslal prek vrat.

Na drugi strani je s strelom od daleč zapretil James Maddison. Proti koncu prvega polčasa se je ritem stopnjeval, povsem ob koncu pa je nato neumnost storil Aurier, ki je s povsem nepotrebnim prekrškom na robu kazenskega prostora zrušil Fofano, ki niti ni bil v položaju po katerem bi lahko ogrozil vrata Spursov. Po posredovanju VAR je bila enajstmetrovka čista kot solza. Odgovornost je prevzel Jamie Vardy in po sredini dosegel svoj 11 gol v letošnji sezoni – 1:0.

Takoj uvodoma v drugem polčasu je Leicester prišel do novega gola. James Justin je poslal dolgo podajo, Maddison je žogo odlično sprejel in jo poslal v mrežo. Zdelo se je, da prepovedanega položaja ni bilo, a je to VAR videl drugače in rezultat je ostal nespremenjen. V 59. minuti pa so gostje vendarle prišli do drugega gola. S strani je podal Albrighton, Vardy je dobil skok z zelo nerazpoloženim Sissokojem, žoga pa je zadela Alderweirelda, ki je slabo reagiral in žoga je končala za hrbtom Huga Llorisa – 2:0.

V 62. minuti je Harry Kane močno streljal z roba kazenskega prostora, a je bil Kasper Schmeichel dobro postavljen in je žogo ujel. To je bil uvod v veličastno obrambo Schmeichela devet minut kasneje. Po udarcu iz kota je Alderweireld z glavo žogo podaljšal na oddaljenejšo vratnico, poizkus Sona z dveh metrov pa je danski vratar ubranil.

Tottenham bo naslednjo tekmo igral 27. decembra proti Wolverhamptonu, Leicester pa se bo dan prej srečal z Manchester Unitedom.