Na Wembleyu se bosta udarila Brentford in Swansea

Nogomet 23. Maj 20219:33 > 9:39 0 komentarjev
getty
getty

Včeraj smo dobili finalista, ki se bosta 29. maja na Wembleyu udarila za tretjo vozovnico, ki iz Championshipa vodi v elitno Premier ligo. Na kultnem stadionu se bosta pomerila londonski Brentford in valižanski Swansea.

Brentford se je v včerajšnji dvoboj z Bournemouthom podal z minimalnim zaostankom, saj so češnje na prvi tekmi, pred domačimi navijači, slavile z 1:0. Že v 5. minuti srečanja so navijači Brentforda doživeli pravi šok, saj je Danjuma Groeneveld izkoristil nerazumljivo slabo postavljeno postavitev obrambe tekmeca in kar s svoje polovice stekel sam proti vratom Raye ter španskega vratarja tudi premagal. Bournemouth je tako v skupnem seštevku vodil že z 2:0, a Londončani so kmalu ujeli priključek.

V 15. minuti je Kelly v svojem kazenskem prostoru igral z roko in glavni sodnik je po nekajsekundnem zamiku pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je realiziral najboljši strelec lige Ivan Toney, ki je tako dosegel 32. gol v sezoni, hkrati pa je zadel že proti 20. različni ekipi v tej sezoni.

Tekma se je povsem zlomila v 28. minuti, ko je Mbeumo stekel sam proti vratom tekmeca, a ga je pri tem porušil Mepham, ki si je upravičeno prislužil rdeč karton. Brentford je tako zaigral z igralcem več in bil za razred boljši od tekmeca.

V 50. minuti srečanja je za izenačenje v skupnem seštevku poskrbel Janelt, za dokončen preobrat in za delirij na stadionu Brentforda pa je v 81. minuti zadel Forss.

Čebele tako drugo zaporedno leto odhajajo na Wembley.

V drugem polfinalnem paru sta se pomerila Swansea, ki je imel minimalno prednost s prve tekme in Barnsley.

Labodi so na svojem Libertyju v 39. minuti prek Grimesa podvojili prednost v skupnem seštevku, da nismo ostali brez drame pa je v 71. minuti poskrbel Woodrow. Gostje so v zadnjih minutah lovili zadetek, ki bi jim zagotovil podaljšek, a je obramba Swanseaja zdržala.

Ekipa iz Walesa, ki ima v tej sezoni tretjo najboljšo obrambo, se bo tako 29. maja na kultnem Wembleyu pomerila z Brentfordom, ki ima najučinkovitejši napad v ligi.

Ekipi sta se v končnici Championshipa pomerili že v lanski sezoni in sicer v polfinalu. Takrat je s skupnim rezultatom 3:2 slavil Brentford.