Newcastle United za Afričana odštel 50 milijonov evrov

Premier Liga 5. Jul 202621:27 0 komentarjev
Bazoumana Toure prihaja v Newcastle United. FOTO: Profimedia.

Nogometni reprezentant Slonokoščene obale Bazoumana Toure se iz nemškega Hoffenheima seli k Newcastlu, je angleški klub potrdil na spletni strani. Po poročanju nemškega Skya odškodnina znaša 50 milijonov evrov.

Dvajsetletni Toure je imel veljavno pogodbo do konca sezone 2028/29, s prestopom pa je Hoffenheim poskrbel za nov klubski rekord. Pred tem je ta pripadal prestopu Brazilca Joelintona, ki je leta 2019 za 43,5 milijona evrov okrepil prav Newcastle.

Srake s St. James’ Parka so na spletni strani zapisale, da je Toure, ki je za reprezentanco Slonokoščene obale odigral devet tekem in dosegel dva gola, podpisal dolgoročno pogodbo.

Krilni napadalec je k Hoffenheimu prišel februarja lani za okoli devet milijonov evrov iz švedskega Hammarbyja. V sezoni 2025/26 je v nemškem prvenstvu na 30 tekmah dosegel pet golov in 12 asistenc.

Na nedavnem svetovnem prvenstvu je igral na treh tekmah in skupaj zbral 80 minut. Njegova reprezentanca se je poslovila v šestnajstini finala proti Norveški (1:2).

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!