Novo razočaranje za Liverpool, Chelsea do zmage na Anfieldu!

Nogomet 4. Mar 202123:10 0 komentarjev

Derbi večere v Premier ligi je pripadel Chelseaju, ki je na Anfieldu z 1:0 ugnal Liverpool. Aktualni angleški prvaki po novem po petem porazu na zadnjih šestih premierligaških tekmah za četrtim mestom zaostajajo za štiri točke.

Londončani so bili na Anfieldu občutno bolj razigrani. Prvo priložnost je v 11. minuti zapravil Timo Werner, ki je po podaji hitro zaključil, a zgrešil cilj. Nemški napadalec je bil znova nevaren v 16. minuti, ko je zaključil po sredini vrat in ni namučil Alissona. Slednji je klonil v 24. minuti. Znova je bil na delu Werner, gol pa je bil razveljavljen po posredovanju VAR-a. Šlo je za zares tesen prepovedan položaj, odločitev pa je povsem razjarila modre.

Chelsea je do konca prvega polčasa vendarle kronal premoč in se v 42. minuti razveselil vodstva. Mason Mount je s super priigravanjem prišel do prostora za zaključek in z roba kazenskega prostora natančno zaključil za 1:0.

Liverpool tudi v drugem polčasu povsem nemočen

V drugem polčasu smo vsi pričakovali odgovor Liverpoola, ki pa je bil v napadu povsem nenevaren. Gostje so v 49. in 54. minuti zapretili prek Kanteja in Chilwella. V prvem primeru so pri Chelseaju zahtevali 11-metrovko, v drugem primeru pa so se domači reševali z izbijanjem z golove črte.

V 77. minuti je bil znova v akciji Werner, ki pa ga je s super obrambo zaustavil Alisson.

Liverpool je tekmo končal brez resne priložnosti in s samo enim strelom v okvir vrat. Chelsea je skupno poskušal 11-krat in petkrat sprožil v okvir gola.

Londončani so se po zmagi vrnili v top 4. Pred petim Evertonom imajo s tekmo več točko prednosti. Liverpool je s 43 točkami na sedmem mestu.