Petoligaš pošteno namučil West Ham

Nogomet 11. Jan 202123:13 0 komentarjev
Clive Rose/Getty Images

West Ham United se je na ponedeljkovi tekmi 3. kroga FA pokala z zmago z 1:0 proti Stockport Countyju uvrstil v naslednji krog tega legendarnega tekmovanja.

Varovanci Davida Moyesa na praznem Edgeley parku niso blesteli. V 7. minuti je sicer Said Benrahma z dobrih desetih metrov stresel zunanji del vratnice, nato pa je Stockport vse do 83. minute odbijal vse poskuse gostov.

West Ham je v drugem polčasu na razmočenem igrišču, v Stockportu je ves dan in vso tekmo močno deževalo, deloval brez prave ideje. Odpovedali so vsi kreativni nogometaši, junak pa je bil na koncu branilec Craig Dawson, ki je Londončane rešil v 83. minuti.

Londončane v naslednjem krogu čaka obračun z Doncasterjem, v 5. krogu pa zmagovalec velikega derbija med Manchester Unitedom in Liverpoolom.