PL: Arsenal do zmage na velikem londonskem derbiju

Nogomet 26. Dec 202020:23 > 20:59 0 komentarjev
Pool via REUTERS ANDREW BOYERS

Nogometaši Arsenala so v 15. krogu Premier lige na londonskem derbiju s 3:1 (2:0) premagali Chelsea. Strelci za Arsenal so bili Lacazette, Xhaka in Saka. Častni gol za Chelsea je dosegel Tammy Abraham. Topničarji so tako prišli do prve zmage po sedmih tekmah, Chelsea na drugi strani pa je izgubil svojo tretjo zaporedno tekmo.

Moštvo, ki ga vodi Mikel Arteta je na dvoboju proti odličnemu tekmecu prikazalo dobro predstavo. Spretno so izkoristili vse svoje priložnosti in izredno slabo predstavo moštva, ki ga vodi Frank Lampard, ki je začelo precej bolje igrati šele v zadnjih desetih minutah.

Strelci so bili Alexandre Lacazette v 34. minuti iz enajstmetrovke, Granit Xhaka v 44. z mojstrsko izvedenim prostim strelom in Bukayo Saka v 56. minuti v drugem polčasu.

Na drugi strani je edini gol za Chelsea v 87. minuti dosegel Tammy Abraham, asistenco pa je zabeležil Callum Hudson-Odoi. V dodatku ob koncu tekme bi lahko Jorginho ublažil poraz, a je njegov strel z bele točke zaustavil Bernd Leno.

Domači so imeli sicer precej več priložnosti, da bi zabeležili še višjo zmago. Grešili so Emile Smith Rowe, Martinelli, Alexandre Lacazette in nenazadnje Mohamed Elneny, ki je stresel prečko,

Arsenal je s 17 točkami na 14. mestu. V naslednjem krogu bo 29. decembra igral proti Brightonu. Chelsea je šesti s 25 točkami. V naslednjem krogu 28. decembra pa doma gosti Aston Villo.