Še eno leto pri sinjemodrih

Nogomet 29. Jun 202115:57 0 komentarjev
Če bi City zmagal v finalu lige prvakov, bi Fernandinho kot kapetan meščanov prvi dvignil pokal. Foto: Guliverimage

Kapetan angleškega nogometnega prvaka Manchester Cityja Fernandinho vztraja, da ima nedokončan posel pri klubu, zato je z njim podpisal enoletno podaljšanje pogodbe. Šestintridesetletni Brazilec bo na stadionu Etihad ostal do leta 2022 in meri na naslov v ligi prvakov, ki ga je City minuli mesec v finalu proti Chelseaju izgubil.

“V moji glavi, mislih in srcu nismo opravili posla tako, kot bi ga morali. Zato sem se odločil, da bom tu ostal še leto dni in skušal klubu pomagati do uresničitve cilja,” je dejal Brazilec.

Fernandinho se je Cityju pridružil leta 2013 iz Šahtarja Donjecka in je za klub zbral 350 nastopov ter v tem času osvojil 12 domačih trofej.

“Fernandinhov prispevek k Manchester Cityju je neizmerljiv. Gre za izjemnega nogometaša, enega najboljših na tem igralnem položaju ter profesionalca od glave do pete,” je za klubsko stran dejal športni direktor Txiki Begiristain.