Southampton namučil prvake

Nogomet 22. Jan 202220:46 > 21:35 0 komentarjev

Southampton je v 23. krogu Premier lige gostil Manchester City in ponagajal vodilni ekipi lige. Tekma se je končala z 1:1. Vodilni zadetek za domače je v 7. minuti dosegel Anglež Kyle Walker-Peters. City se je dolgo mučil, v 65. minuti pa vendarle prebil obrambo "južnjakov". Lepo podajo Kevina De Bruyneja je izkoristil španski reprezentant Aymeric Laporte. Southampton je tako končal 12 tekem dolg niz zmag Manchester Cityja v Premier ligi. Meščani treh točk nazadnje niso osvojili 30. oktobra, ko jih je premagal Crystal Palace.

Oba zadetka s tekme Southampton – Manchester City:

Southamtpon sedaj zaseda 12. mesto na lestvici angleške Premier lige. Sezona je izjemno tesna in napeta, predvsem kar se tiče mest na sredini razpredelnice. S 25 točkami se je Southampton namreč izenačil na 11. mestu z Leicestrom, za 10. Aston Villo zaostajajo le za točko, pred 15. Leedsom pa imajo le tri točke prednosti.