Liverpool po 16 letih do superpokalne lovorike

Nogomet 30. Jul 202220:04 > 20:13 0 komentarjev
Liverpool je sezono odprl z zmago na angleškem superpokalu. Foto: Guliverimage

Liverpool je v angleškem superpokalu na stadionu King Power v Leicestru s 3:1 ugnal aktualnega prvaka Manchester City. Srečanje je odločila draga urugvajska okrepitev Darwin Nunez.

V prvem polčasu dvoboja velikanov na King Powerju smo videli le en zadetek. V 21. minuti je rdeče v vodstvo popeljal Trent Alexander-Arnold, ki je s prekrasnim zadetkom matiral odličnega Edersona.

Zadetek Alexandra-Arnolda:

V drugem polčasu je Josep Guardiola opravil dve menjavi. V igro je poslal Phila Fodna in novinca iz Argentine Juliana Alvareza, ki sta le nekaj minut po vstopu poskrbela za izenačenje. Sprva so sodniki zadetke razveljavili zaradi domnevnega prepovedanega položaja, VAR pa je nato spremenil sodnikovo odločitev in zadetek priznal.

Zadetek Alvareza:

Veselje sinjemodrih ni trajalo dolgo, saj je Liverpool hitro vnovič povedel. Po strelu rezervista Darwina Nuneza je žoga v roko zadela branilca Rubena Diasa. Sodnik kršitve sprva ni videl, a je spet posredoval VAR in osrečil Liverpool. Enajstmetrovko je uspešno izvedel Mohamed Salah.

Zadetek Salaha:

V sodnikovem dodatku je Liverpool le še potrdil zmago. Po lepi akciji je na svojem uradnem debiju v rdečem dresu v polno meril še Nunez, ki se je v tem poletju na Anfield za kar 75 milijonov evrov preselil iz Benfice.

Zadetek Nuneza:

Liverpool je po letu 2006 prišel do nove lovorike v tem tekmovanju. To je že njegova 16., še vedno pa za pet zaostaja za rekorderjem Manchester Unitedom.