Topničarji Big Sama dokončno ‘odstrelili’ v Championship

Nogomet 9. Maj 202122:04 0 komentarjev
REUTERS/Richard Heathcote

Na zadnji nedeljski tekmi 35. kroga angleške Premier lige je Arsenal na stadionu Emirates s 3:1 premagal West Bromwich Albion, ki je izpadel v 2. angleško ligo (Championship).

Na prvi gol smo čakali pol ure, zanj pa je po podaji Bukayja Sake poskrbel Emile Smith-Rowe. Le pet minut kasneje je do strela prišel Nicolas Pepe, ki je meril dovolj natančno, da je povišal prednost gostiteljev na 2:0.

Sam Allardyce je prvič v trenerski karieri izpadel iz Premier lige.

West Brom se je v igro vrnil v 67. minuti, ko so gostje v obrambi slabo odreagirali, zmedo pa je izkoristil Matheus Pereira. Za goste je bil ta gol slaba tolažba, saj so se zaradi poraza uradno poslovili od Premier lige, nekaj soli na rano pa je v 90. minuti z lepim golom za končnih 3:1 dodal še Brazilec Willian.

Arsenal je z 52 točkami deveta ekipa Premier lige, West Brom pa tri kroge pred koncem za varno cono zaostaja za neulovljivih 10 točk.