United pretrpel vse napade volkov in slavil v gosteh

Premier Liga 29. Avg 202119:38 0 komentarjev
Reuters

Kljub temu, da je bil Manchester United v gosteh pri Wolves večji del srečanja v inferiornem položaju, so vragi uspeli zmagati z golom v zadnjih 15 minutah srečanja.

Wolverhampton je padel z minimalnim izidom 0:1, edini zadetek na srečanju je dosegel Mason Greenwood, ko je v 80. minuti zadel z desne strani kazenskega prostora.

V prvem polčasu je Wolverhampton prevladoval, priložnosti so domači nizali eno za drugo, David De Gea je na koncu zbral šest obramb. Najlepše “šanse” za oranžno-črne so si pripravili Jimenez, Trincao, Moutinho in Saiss.

Najlepšo je v 69. minuti zapravil maroški igralec Romain Saiss, ki je z neposredne bližine kar dvakrat testiral reflekse De Gee in ostal praznih rok.

Najbolj zagrizeni navijači domačih se po tekmi zagotovo pritožujejo, da se je akcija pred zadetkom Greenwooda začela s prekrškom Pogbaja, a je soba za VAR sodniku javila, da sta bila z igralcem Wolverhamptona pri žogi istočasno.

Še en zanimiv statističen “ocvirek” za konec: Greenwood je šele drugi najstnik v zgodovini Premier lige, ki je zadetek dosegel na vseh prvih treh tekmah tekmovanja. To je pred njim uspelo le Robbieju Fowlerju za Liverpool (1994/1995).

Ole Gunnar Solskjaer je Manchester United v vlogi managerja vodil na jubilejni 100. tekmi, to je bila za Norvežana 53. zmaga. United ima s treh srečanj sezone 7 točk in je na razpredelnici PL tretji, za Tottenhamom in West Hamom.

Wolverhampton je tudi po tretjem krogu praznih rok, sedaj jih čaka gostovanje pri Watfordu, rdeči vragi doma igrajo z Newcastle Unitedom.