United v podaljšku do četrtfinala FA pokala

Nogomet 9. Feb 202123:21 0 komentarjev
REUTERS/Phil Noble

Nogometaši Manchester Uniteda so po zmagi proti West Hamu z 1:0 napredovali v četrtfinale FA pokala.

Manchester United je imel v prvem polčasu več priložnosti. Nenatančni so bili Greenwood, Lindelof in Van de Beek.

Edini omembe vreden strel v drugem polčasu je pri rdečih vragih izvedel Rashford.

Statistika prvih 90 minut je kazala malenkost drugače. United je imel 13 strelov, dva v okvir gola. West Ham na drugi strani je poizkusil zgolj dvakrat.

V prvem delu podaljška je po sedmih minutah po podaji Marcusa Rashforda zadetek dosegel Scott McTominay in United popeljal do prednosti z 1:0.

Na koncu se je izkazalo, da je bila dovolj ena prava priložnost, da smo dobili odgovor o zmagovalcu.

Na prvi tekmi osmine finala je Bournemouth z 2:0 premagal Burnley. V sredo so na sporedu še štirje dvoboji tega kroga: Swansea – Manchester City, Leicester – Brighton, Sheffield United – Bristol City in Everton – Tottenham.