Velike tri točke za Burnley na Goodisonu

Nogomet 13. Mar 202120:50 0 komentarjev
REUTERS/Jon Super

Nogometaši Burnleya so v soboto na tekmi 28. kroga Premier lige na gostovanju pri Evertonu prišli do zmage z 2:1.

Tekmo je v tretji minuti s sijajno priložnostjo odprl Richarlison, a je bil vratar gostov Nick Pope na pravem mestu.

V 13. minuti je zadetek za Burnley dosegel Chris Wood in s tem napovedal odlično tekmo. Wood je odlično reaigral na žogo, ki se je odbila proti njemu in jo z močnim strelom poslal za hrbet Jordana Pickforda.

V 24. minuti so gostje povedli z 2:0 potem, ko je lep zadetek dosegel Dwight McNeil.

Domači so odgovorili z golom v 32. minuti, ki ga je dosegel Dominic Calvert-Lewin, a se je na koncu izkazalo, da do izenačenja ali preobrata enostavno ne morejo.

Kot da gol zaostanka proti razigranim tekmecem ni bil dovolj se je pri Evertonu poškodoval vratar Jordan Pickford, ki ga je tik pred koncem zamenjal Joao Virginia.

Obe ekipi sta imeli v nadaljevanju lepe priložnosti. Pri Evertonu je eno izjemno zapravil Andre Gomes, pri Burnleyu pa Matej Vydra.

Burnley ima zdaj po osmi zmagi v letošnji sezoni na 15. mestu 33 točk. Everton je na šestem mestu. Karamele so doslej vpisale 46 točk.