Volkovi izkoristili številčno premoč in premagali Arsenal

Premier Liga 2. Feb 202121:22 > 21:24 0 komentarjev
Catherine Ivill Getty Images Sport

Nogometaši Wolverhamptona so dobili tekmo 22. kroga Premier lige. Na svojem Molineuxu so z 2:1 premagali londonski Arsenal.

Nuno Espirito Santo je, proti pričakovanjem, v današnji obračun krenil zelo napadalno. V igro je poslal 4 ofenzivne nogometaše – Podenceja, Neta, Traoreja in Williana Joseja. Na drugi strani je Mikel Arteta prvega zvezdnika ekipe Aubameyanga pustil na klopi, štiripresno deteljico topničarjev pa so sestavljali Saka, Pepe, Smith-Rowe in Lacazette.

Arsenal je povedel v 32. minuti, ko se je pod izjemen zadetek podpisal Pepe. Napadalec iz Slonokoščene obale je na sredini igrišča žogo odzel neprevidnemu Semedu in odigral dvojno podajo z Lacazettom. Nato je žogo z leve strani povedel proti kazenskemu prostoru in elegantno preigral dva čuvaja – Semeda in Nevesa. Po dveh lepih driblingih je odlično odmeril strel in premagal Lena.

Ob koncu 1. polčasa je David Luiz v kazenskem prostoru podrl Williana Joseja in Craig Pawson je brez oklevanja pokazal na belo točko ter izključil Brazilca. Enajstemtrovko je rutinirano realiziral Ruben Neves.

Na začetku drugega polčasa smo videli še en “golazo”. Joao Moutinho je sprožil z dobrih 25 metrov in s pomočjo desne vratnice premagal nemškega vratarja Arsenala ter tako poskrbel za popoln preobrat.

Pawson je 20 minut pred koncem tekme izključil še enega nogometaša Arsenala. Bernd Leno je bil zelo nespreten pri tem, ko je zapustil svoja vrata. Poti žoge ni ocenil najbolje, zato je, da bi preprečil scenarij po katerem bi Traore, ki ga je napadal, stekel sam proti praznim vratom, žogo odbil s pomočjo roke. Glavni sodnik ga je brez oklevanja izključil.

Deveterica nogometašev Arsenala je v nadaljevanju neuspešno lovila zadetek za izenačenje. Tekma na Molineuxu se je končala z 2:1.

V okviru 22. kroga sta sočasno tekmo odigrala tudi zadnjeuvrščeni ekipi Premier lige – Sheffiel United in West Brom. Rezila so slavila z 2:1 in tako zabeležila tretjo zmago v sezoni.