West Ham prepričljiv, čaka rezultat tekme United – Liverpool

Nogomet 23. Jan 202118:54 > 19:00 0 komentarjev
Matt Dunham - Pool/Getty Images

Po Southamptonu so se v soboto v peti krog FA pokala uvrstili še West Ham, Swansea, Sheffield United, Brighton in Barnsley.

West Ham v vlogi favorita prepričljivo s 4:0 premagal Doncaster. Njihov naslednji nasprotnik bo zmagovalec dvoboja Manchester UnitedLiverpool.

Domači so na tekmi po prvem polčasu vodili z 2:0 V 2. minuti se je med strelce vpisal Pablo Fornals, v 32. pa Andriy Yarmolenko. Na začetku drugega polčasa je v 53. minuti Andrew Butler dosegel avtogol. Končni rezultat tekme pa je v 78. minuti dosegel Oladapo Afoyalan, ki je ob svojem debiju za West Ham zadetek dosegel zgolj osem minut po vstopu v igro.

Barnsley je z 1:0 premagal Norwich. Zadetek za domače je v 56. minuti dosegel Callum Styles. Barnsley čaka v naslednjem krogu boljši iz dvoboja ChelseaLuton Town.

Brighton je z 2:1 premagal Blackpool. Domačini so povedli v 27. minuti prek Yvesa Bissoume, a sta ekipi na odmor odšli poravnani potem, ko je v prvi minuti dodatka ob koncu prvega polčasa mrežo gostiteljev zatresel Gary Madine. Mož odločitve je bil na koncu Steven Alzate v 58. minuti.

V naslednjem krogu bo Brighton igral proti boljšemu iz dvoboja Brentford Leicester.

Zmage v gosteh proti Milwallu so se razveselili nogometaši Bristol Citya. Iz enajstmetrovke je v 32. minuti Famara Diedhiou, v drugem polčasu pa sta se med strelce vpisala še Nahki Wells v 58. in Antoine Semenyo v 72. minuti.

Naslednji nasprotnik za Bristol je Sheffield United, ki je z 2:1 premagal Plymouth.

Swansea je prepričljivo slavil proti Nottinghamu s 5:1. V petem krogu pa se bodo pomerili proti zmagovalcu dvoboja CheltenhamManchester City. Za Swansea sta po dva gola dosegla Cullen in Grimes, enega pa je dodal Cooper.

Tekme FA pokala lahko spremljate V ŽIVO samo na programih Sportkluba.