Wolverhampton do popolnega preobrata proti Brightonu

Premier Liga 9. Maj 202115:10 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Wolverhamptona so na tekmi 35. kroga angleške Premier lige z 2:1 premagali Brighton in tako prišli do 12. zmage v tej sezoni.

Tekmo na Molineuxu so bolje odprli gosti. V 13. minuti srečanja je po podaji Grossa iz kota z glavo zadel Lewis Dunk, ki je dosegel že peti zadetek v tej sezoni. Dunk je od svojega debitanskega nastopa v Premier ligi, ki ga je zabeležil avgusta 2017, dosegel že 11 zadetkov v najmočnejši angleški ligi. Največ med vsem osrednjimi branilci ( na drugem mestu je z desetimi goli Van Dijk).

Današnja tekma je bila lep primer, kako kratka je lahko pot od junaka do bedaka. V 53. minuti je Fabio Silva pobegnil obrambi galebov in stekel sam proti vratom Sancheza, nato pa ga je povlekel Lewis Dunk, kateremu je sodnik nemudoma pokazal rdeč karton. Že tretjič v letošnji sezoni Premier lige se je zgodilo, da je bil igralec izključen po tem, ko je dosegel zadetek. S tem se lahko “pohvalita” še Erik Lamela in Christian Benteke.

Wolverhampton je tako prišel do pobude in tekmo obrnil sebi v prid. V 76. minuti je Adama Traore odigral lepo dvojno podajo s Silvo, nato pa poskrbel za izenačenje. Občasni španski reprezentant je dosegel sedmi zadetek v Premier ligi, vse gole pa je dosegel v drugih polčasih.

Za končnih 2:1 je v 90. minuti s svojim prvencem v Premier ligi poskrbel 21-letni Gibbs-White.

Volkovi so se utrdili na 12. mestu, Brighton pa je zapravil možnost, da bi si tudi že matematično zagotovil obstanek v ligi.