Lipušček z Rigo do točke v Firencah

Konferenčna liga 8. Sep 202221:34 0 komentarjev

Slovenski branilec Žiga Lipušček je v 1. krogu nogometne konferenčne lige gostoval pri Fiorentini in s svojo RFS Rigo prišel do točke za 1:1.

V skupini A je latvijska zasedba, Lipušček je igral celo tekmo, uspešno začela skupinski del tega tekmovanja, saj je v Firencah proti favorizirani ekipi osvojila točko. Domači so povedli v 56. minuti z golom Antonina Baraka, gosti pa so izenačili v 74. minuti prek Andreja Ilića. Na drugi tekmi skupine je Hearts proti Istanbulu Basaksehirju izgubil z 0:4.

Veliko pozornosti od zgodnejših tekem je požel obračun med Nico in Kölnom, ki se je začel s skoraj enourno zamudo zaradi navijaških incidentov pred stadionom in na njem. Ta se je sicer končal z 1:1.

V tem tekmovanju igra le še ena ekipa s Slovencem. Toda Žana Medveda danes ni bilo v kadru Slovana Bratislave, ki je v skupini H proti Žalgirisu igral 0:0. V tej skupini je Basel premagal Pjunik s 3:1.