Mura in Ilirija začela najbolj prepričljivo

Prva liga 7. Avg 201715:22 > 15:28
NŠ Mura

Za drugoligaši je uvodno dejanje nove sezone. Gledalci so videli 22 zadetkov, ob enem neodločenem izidu pa so bili za odtenek uspešnejši gostje, ki so vknjižili štiri zmage. V razširjeno druščino 2. SNL sta najbolje zakorakala Ilirija in Mura. V nedeljo ob 17:30 v živo na SK 2 Mura vs. Radomlje.

Ljubljančani in Sobočani so se veselili najvišje zmage, veselili pa so se tudi v Lendavi. Na zelenici najvzhodnejšega drugoligaša je gostoval aktualni podprvak drugoligaškega prvenstva, a so se Dobljani domov vrnili brez točk. Okrog 700 gledalcev je edini zadetek videlo v uvodu drugega polčasa, ko se je po predložku z desne strani igrišča odlično znašel Marko Roginić. V razgibanem srečanju sta se z nekaj posredovanji izkazala tudi vratarja Jurica Valentić in Matic Čretnik.

Sobota je ponudila štiri srečanja, čast gostiteljev pa so s točko v obračunu s Kraševci rešili Radomljani. Tabor je povedel nekaj minut po odmoru, ko je v polno meril Saša Gulić, poraz lanskoletnega prvoligaša pa je z golom v sodniškem dodatku preprečil AnelHajrić, ki so ga Radomljam posodili Mariborčani. Z zmago se je med drugoligaše vrnil tudi dekanski Jadran. Primorci so gostovali pri Veržeju, ki je pri izidu 0:0 zapravil najstrožjo kazen. Prleki so bili kaznovani v zadnji četrtini srečanja, ko sta za slavje Dekančanov poskrbela v minuli sezoni najučinkovitejša nogometaša zasedbe trenerja Finkšta. Najprej je zadel Gregor Ščulac, komplet točk pa je pet minut pred koncem tekme potrdil Luka Stepančič.

V dvoboju lanskoletnih tretjeligašev, ki sta iz medobčinskih lig hitro splezala do 2. SNL, je v Rogaški Slatini dobil Bravo. Ljubljančani so zaigrali z izjemno mlado zasedbo, mrežo Slatinčanov pa je po pol ure igre načel šele 17-letni Almin Kurtović, ki se je zadetka razveselil že ob članskem debiju. Podoben dosežek je v drugem polčasu uspel tudi Kristjan Sredojeviću, ki so ga Bravu posodile Domžale, v izdihljajih srečanja pa je zmago Ljubljančanov potrdil Ovbokha Agboyi.

Tudi v Ravnah na Koroškem sta se merila kluba, ki sta bila še pred meseci del tretjega razreda. Na Koroškem so se zmage veselili pristaši Mure, saj so črno-beli pred 900 gledalci zabili štri zadetke. Za izid polčasa je poskrbel eden od novincev v moštvu trenerja Anteja Šimundže, Luka Bobičanec, v 57. minuti pa je zadel gostujoči kapetan Alen Kozar. Dvajset minut zatem je bil natančen Rok Sirk, ob koncu srečanja pa sta padla še dva zadetka. Peter Stočko, sicer tudi predsednik Fužinarja, je najprej ublažil poraz Ravenčanov, v 93. minuti pa se je drugega gola na tekmi veselil še Kozar.

Z učinkovito predstavo se lahko po uvodnem krogu prvenstva pohvalijo tudi pri Iliriji. Obračun s Krko v prvem polčasu ni ponudil zadetkov, v nadaljevanju pa sta se mreži tresli kar petkrat. Domače je v vodstvo popeljal Žiga Urtelj, a so Dolenjci izenačili preko Sachema Wilsona, še pred tem pa so Ljubljančani po zaslugi gostujočega vratarja Marjanovića zastreljali tudi najstrožjo kazen. Nato so se v novomeškem golu znašli še trije zadetki, natančni so bili Mustafa Nukić, Dejan Zadnikar in Erwin Tiganj.

Drava se je v Kranju v zaostanku znašla že v četrti minuti, ko je zadel posojeni napadalec Triglava, Tom Žurga, a so Ptujčani zatem uprizorili preobrat. Po pol ure igre je gorenjsko prednost izničil Marko Panikvar, ki je uspešno izvedel najstrožjo kazen, v 79. minuti pa je za tri točke Štajercev zadel povratnik med modre, David Tomažič Šeruga. Obračun Brežičanov in Bricev je bil odločen že v prvem polčasu, ko je za slavje domačih zadel Antonio Azinović.

Drugoligaško tekmovanje se nadaljuje v petek, ko bo Bravo gostil Nafto, v prenosu pa si boste lahko ogledali tekmi Jadrana in Brežic (NZS.si) ter Mure in Radomelj (Sportklub 1).