Celjani "odplaknili" Maribor, Tavares dosegel Škaperja

Prva liga 25. Nov 201721:49 > 22:17
Twitter

Nogometaši Celja so v 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije doma z 2:1 premagali Maribor. Državni prvaki so danes zapravili kopico priložnosti, varovanci Dušana Kosiča pa izkoristili nezbranost "vijoličastih" na začetku drugega polčasa. "Žebelj v krsto" so rumeno-modrizabili v sodnikovem podaljšku.

Fantastično tekmo v dežju je imel Metod Jurhar, ki je oddal kandidaturo za naj vratarja kroga. Z nekaj obrambami je spravljal ob živce mariborske igralce, izpostaviti velja zlasti obrambo v 87. minuti, ko se je žoga odbila od boka Damjana Boharja, domači čuvaj mreže pa jo je obranil s panterskim skokom.

Na začetku drugega polčasa (47. minuta) se je ob robu kazenskega prostora za preigravanje odločil Tadej Vidmajer. Malce se je zapletel, žoga se je mu je od nog odbila do domače “desetice” Rudija Požega Vancaša,ki si je žogo namestil na levo in približno z 18 metrov natančno poslal “bombo” v mrežo nemočnega Jasmina Handanovića.

Drugi gol je po protinapadu Juicya Lupete v 90. minuti dosegel nekdanji član mariborke mladinske šole Bian Paul Šauperl, zadnjo  besedo pa je imel Marcos Tavares, ki je dosegel častni zadetek iz enajstmetrovke ter se tako na večni lestvici Prve lige po golih izenačil z rekorderjem Štefanom Škaperjem. Takoj po golu Brazilca je sodnik Dejan Balažič označil konec srečanja.

To je prvi poraz za Maribor v tekoči sezoni Prve lige. “Fantje so odigrali moško tekmo v lepem vzdušju. Bili so potrpežljivi, Maribor je pokazal kakovost, nismo bili kaznovani v nekaterih trenutkih, ko bi lahko bili,” je potekmi povedal Kosič.