Maribor porazil Sheriff, Olimpija izgubila z Vojvodino

Prva liga 5. Feb 201818:07 > 18:22
NK Maribor

Najmočnejša slovenska kluba nadaljujeta priprave v Turčiji. Danes so vijoličasti na tretji pripravljalni tekmi zabeležili zmago proti moldavskemu prvaku, "zmaji" pa so po 120 minutah priznali premoč srbski Vojvodini.

Državni prvaki iz Maribora so se v današnjo tekmo podali z nekaterimi spremembami, saj se je v ekipo vrnil Martin Milec, prvič pa je bil v Turčiji nared tudi Aleksandar Rajčević. Vijoličasti so moldavskega jesenskega prvaka in udeležencem skupinskega dela UEFA Europa League premagali z 2:0, v polno pa sta merila Luka Zahović v 82. minuti iz enajstmetrovke ter Jan Mlakar, ki je v 90. minuti postavil končni izid tekme.

Olimpija je ob 15. uri zaigrala proti Vojvodini, trenerja Igor Bišćan in Ilija Stolica sta se dogovorila, da bo današnja tekma trajala 120 minut, zato je bil začetek iz 15:30 prestavljen na pol ure zgodnejši termin. Srbski kolektiv je bil po maratonski tekmi boljši s 3:2, za “zmaje pa sta gola prispevala Danijel Miškić in mladi GanecDavid Codjoe.