Ruski Rostov v končnici tekme do remija z Olimpijo

Prva liga 8. Feb 201816:36 > 16:44
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so v turškem Beleku odigrali tretjo pripravljalno tekmo. Tokrat je bil nasprotnik ruski prvoligaš Rostov, obračun pa se je končal z rezultatom 3:3.

Trener Olimpije Igor Bišćan se je tokrat odločil za postavitev 4-2-3-1, v konici napada pa je zaigral Abass Issah. Ljubljančani so povedli po pvri resnejši akciji na tekmi. Dino Štiglec je tako v 5. minuti sijajno zaposlil Abassa, ki je z glavo ugnal nasprotnega vratarja.

Zmaji so bili v prvem polčasu izrazito boljši nasprotnik in imeli še nekaj priložnosti, premoč pa je še pred koncem prvega dela kronal Čanadžija, ki je po podaji Štigleca zadel za 2:0.

Drugi polčas je postregel s povsem obrnjeno sliko, Olimpijo pa je hitro presekal prekšrek vratarja Roka Vodiška za enajstmetrovko. Z bele točke je bil natančen kapetan Rostova Kalachev. Ljubljančani so se po menjavah v 60. minuti prebudili in povišali prednost. Alves je podal iz kota, ob bližnji vratnici pa je elegantno zadel Abass.

Zaključek tekme je pripadel ruski ekipi, ki je v 78. minuti preko Parshivlyuka znižala zaostanek, štiri minute pred koncem pa je Skopintsev poskrbel za končnih 3:3.