Razočaranje v Ljudskem vrtu, "knapi" izkopali točko

Prva liga 6. Mar 201818:01 > 18:20
Twitter, Maribor

Državni prvaki so v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije (samo) remizirali, pa čeprav so bili večji del srečanja boljši tekmec. Rudar se iz nogometne prestolnice vrača s točko, ki jim jo prinaša remi 2:2.

Prvi polčas je zaznamovala terenska premoč vijoličastih, ki bi lahko vodili že od 2. minute. Luka Zahović se je sam znašel pred Markom Pridigrajem, nekdanji otrok Maribora pa je preprečil hitro vodstvo domačih. Alexandre Cretu je nekaj minut kasneje stresel prečko, Dare Vršič v 25. minuti vratnico.

Iz prvega polčasa velja omeniti samo še regularen gol Rudarja (Josip Tomašević), pri katerem pa so sodniki videli prepovedan položaj in zadetek razveljavili. Glede na razmerje moči bi bilo vodstvo sicer kar malce nezasluženo, saj je Maribor denimo v prvem polčasu na gol sprožil 11-krat, Rudar le dvakrat, posest žoge pa je bilo krepko v prid domačim (64-36).

Gledalci so na svoj račun prišli v drugem polčasu. Najprej so Velenjčani v 56. minuti povedli po strelu z glavo Milana Tučića (v visokem loku mu je z desne strani podal Robert Pušaver), osem minut kasneje je izenačil kapetan Maribora, tokrat rezervist, Marcos Tavares. Brazilec je za zadetek potreboval le tri minute.

Ko je v 84. minuti zadel Jasmin Mešanović, se je Mariborčanom nasmihala zmaga in vrnitev na vrh razpredelnice, a se Velenjčani niso predali. V 91. minuti so izpeljali protinapad,  Pušaver je spet poslal predložek pred vrata, kjer je Dominik Radić prehitel Aleksandra Rajčevića in žogo v padcu z glavo preusmeril mimo Jasmina Handanovića za končnih 2:2.

Na vrhu po 20. odigranih krogih ostaja Olimpija, ki ima sedaj točko prednosti pred Mariborom. Jutri Ljubljančane čaka domača tekma z Aluminijem.

Že prej so nogometaši Domžal v uvodni tekmi 21. kroga državnega prvenstva v Novi Gorici s 4:0 premagali Ankaran Hrvatine.